ags logo
Show Results and Pictures of Plants from Around our Shows

Intermediate Section
   (includes any Open Section points)

Aggregate table for 2019

for shows: South Wales, Pershore Early, Harlow Early Spring, Loughborough, Kendal, South West, Hexham, North Midland, Dublin, Midland, Kent, Cleveland, Ulster, East Lancashire, East Anglia, Wimborne, East Cheshire, Pershore

placeexhibitorfirstsfirst
points
second
points
third
points
1Ben & Paddy Parmee, Chandlers Ford 7910310438
2David & Liz Livermore, Barley 29436140
3Andrew Ward, Wisbech 23351920
4Michael Myers, Harrogate 13261213
5Brenda Nickels, Malvern 21254933
6Lesley Travis, Birmingham 152546
7Steve Clements, Sleaford 1723106
8Frank Dobson, Scarisbrick 19191511
9Gordon Finch, Belfast 1317116
10Raymond Hurd, Doncaster 16162648
11Maeve Spotswood, Bray 101435
12Steven Squires, Luton 11132016
13Tony Hollingworth, Sheffield 611132
14Jeanie Jones, Lockerbie 91161
15Jon Evans, Farnham 59128
16Vivien Self, Maiden Law 59615
17Margaret & Tony Taziker, Thornton 8842
18Heather Barraclough, Bradford 6840
19James Watson, Malvern 771413
20Roy Skidmore, Solihull 7776
21Fionnuala Broughan, Dundrum 7760
22Peter Hurren, Datchworth 2653
23Duncan Gates, Saffron Walden 4601
24Colin Everett, Somerton 4600
25John Millen, Maidstone 3548
26Maurice Bacon, Silver End 5546
27Christine Boulby, Acklington 5541
28Janet Mathias, Bray 3531
29Elizabeth Dodds, Carlisle 3522
30Jamie Chambers, Sandycove 5502
31Michael Dyer, Rudgwick 4447
32Michael Osborn, Colne 2420
33Colin Sykes, Banbury 4420
34Rosie Turner, Southport 4402
35Russell Beeson, Broadstone 3355
36Steve Spells, Sheffield 3330
37Alan Oatway, Newby Bridge 3320
38Philip Walker, Canvey Island 1302
39David Morris, Caton,Lancaster 3301
40Ann & Michael Morton, Woking 22711
41Janine Doulton, Folkestone 2242
42Ian Sutton, Nottingham 2212
43Philip Adderley, Lancaster 2210
44Duncan Bennett, Pensilva 2210
45Richard Horswood, Honiton 2201
46Nick Fry, Ferndown 2200
47Gavin Sowerby, Mablethorpe 2200
48Michael Powell, Romsey 1140
49Mac Dunlop, Glenoe, Larne 1132
50Robert Dodds, Carlisle 1130
51Alistair Forsyth, Chepstow 1130
52Iain Matthewson, Dumfries 1126
53Roger Clark, Bovey Tracey 1125
54Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp 1121
55Dick Fulcher, Chulmleigh 1111
56Gemma Hayes, Aberconwy 1110
57David Oakey, Exeter 1110
58David Carriage, Nuneaton 1103
59Hazel Rogers, Danby 1101
60Alan Flack, Okehampton 1100
61Christine Hughes, Ringwood 1100
62Kay McDowell, Limavady 1100
63Pauline O'Leary, Hawkinge 1100