ags logo
Show Results and Pictures of Plants from Around our Shows

South Wales AGS SHOW 2013

Class Results

CLASS 1 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 3 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 4 1-pan 2 entries
1st George Elder, Cardiff
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 5 3-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 6 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 8 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 9 1-pan 2 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 11 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 12 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 13 1-pan1 entry
1st John Dixon, East Leake
CLASS 14 1-pan1 entry
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 15 1-pan 2 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 17 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 18 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 19 1-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 20 1-pan1 entry
1st Eric Jarrett, Stroud
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 22 1-pan 5 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 24 3-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 25 3-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 26 3-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 30 6-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 31 3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 32 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 33 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 34 3-pan1 entry
1st Eric Jarrett, Stroud
CLASS 35 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 36 3-pan 2 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 37 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 38 3-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 39 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 40 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 41 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 42 1-pan 5 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Elsie Willett, Biggleswade
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 43 1-pan1 entry
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 44 1-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 45 3-pan 2 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 46 1-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Don Peace, Yarm
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 47 3-pan 5 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd George Elder, Cardiff
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 48 1-pan 2 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Don Peace, Yarm
CLASS 49 1-pan 6 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 50 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd George Elder, Cardiff
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 51 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 52 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 53 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd David Richards, Cheltenham
CLASS 54 1-pan 2 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 55 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd George Elder, Cardiff
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 56 1-pan 8 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 57 1-pan1 entry
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 58 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 59 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 60 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 61 3-pan 3 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 62 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 63 3-pan1 entry
1st George Elder, Cardiff
CLASS 64 1-pan 4 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 65 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 66 1-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 70 3-pan1 entry
1st Peter Taggart, Belper
CLASS 71 1-pan1 entry
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 72 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75 1-pan1 entry
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 76 1-pan 2 entries
1st Peter Taggart, Belper
2nd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 77 3-pan1 entry
2nd Peter Taggart, Belper
CLASS 78 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 79 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 81 1-pan1 entry
1st Andrew Ward, Wisbech
CLASS 85 3-pan 3 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 86 1-pan 3 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Peter Taggart, Belper
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 87 1-pan 2 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Audrey Dart, Henfield
CLASS 88 1-pan1 entry
1st Audrey Dart, Henfield
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 90 3-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 91 1-pan 4 entries
1st Peter Taggart, Belper
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 92 1-pan 2 entries
1st Peter Taggart, Belper
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 95 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan1 entry
1st Christine Mullins, Cardiff
CLASS 99 1-pan1 entry
2nd Christine Mullins, Cardiff
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan1 entry
1st Caroline Derbyshire, Cardiff