ags logo
Show Results and Pictures of Plants from Around our Shows

Summer South AGS SHOW 2010

Class Results

CLASS 1 6-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 4 1-pan 4 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 5 1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 12 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 14 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 15 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 16 1-pan1 entry
1st Dorothy Sample, Devizes
CLASS 17 1-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 18 1-pan1 entry
2nd Cyril Dart, Taunton
CLASS 19 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 20 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 21 3-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 22 1-pan 3 entries
1st John & Jean Morris, Berkhamstead
2nd Simon Bond, Hartpury
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 23 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 24 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 26 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 28 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 29 1-pan 3 entries
1st Russell Beeson, Broadstone
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 30 1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Tony Bennett, Broadstone
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 31 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 32 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 33 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 34 1-pan1 entry
1st Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 35 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 38 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 39 3-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 40 1-pan10 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 41 1-pan 5 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 42 1-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 43 1-pan 2 entries
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 44 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 45 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 46 3-pan1 entry
1st Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 47 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 48 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 49 1-pan 4 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 50 3-pan 6 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 51 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 52 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Margaret Pickering, Goole
CLASS 53 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 54 1-pan 6 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 55 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 56 1-pan 2 entries
2nd Dorothy Sample, Devizes
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 57 1-pan1 entry
1st Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 58 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 59 1-pan 5 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 60 1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Tony Bennett, Broadstone
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 61 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 62 1-pan 2 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 65 3-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 66 1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Vera Buck, Goole
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 67 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Russell Beeson, Broadstone
CLASS 68 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 69 1-pan1 entry
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 70 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 71 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 73 1-pan1 entry
1st Tony Bennett, Broadstone
CLASS 74 1-pan 5 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 75 3-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 76 1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 77 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Vera Buck, Goole
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 78 1-pan 6 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 79 1-pan 4 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 80 1-pan1 entry
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 83 3-pan 2 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 84 1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tony Bennett, Broadstone
3rd Chloe Eyre, Grantham
CLASS 85 1-pan 3 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Chloe Eyre, Grantham
3rd Russell Beeson, Broadstone
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Chloe Eyre, Grantham
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 87 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 88 1-pan 2 entries
2nd Tony Bennett, Broadstone
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 89 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 90 1-pan 4 entries
1st Tony Bennett, Broadstone
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 95 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan1 entry
1st Russell Beeson, Broadstone
CLASS 99 1-pan 2 entries
1st Russell Beeson, Broadstone
2nd Adam Paines, Goole
CLASS 100 1-pan 3 entries
1st Michael Dyer, Rudgwick
2nd Adam Paines, Goole
3rd Russell Beeson, Broadstone
CLASS 101 1-pan1 entry
1st Adam Paines, Goole
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 230 3-picture 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Christine Chappell, Dorchester
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 231 1-picture 5 entries
1st David Hughes, Ringwood
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Christine Hughes, Ringwood
CLASS 232 3-picture1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 233 1-picture 2 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Christine Chappell, Dorchester
CLASS 234 1-picture1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 235 1-picture 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Christine Chappell, Dorchester
3rd David Hughes, Ringwood
CLASS 236 1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 237 1-picture1 entry
1st Christine Hughes, Ringwood