CLASS 1 | 6-pan | 3 entries |
| |
1st Tommy Anderson, Kendal |
2nd Alan Newton, Ponteland |
3rd Raymond Fairbairn, Allendale |
|
CLASS 2 | 3-pan | 2 entries |
| |
1st Mike &Christine Brown , West Kirby |
2nd Tommy Anderson, Kendal |
|
CLASS 3 | 1-pan | 4 entries |
| |
1st Edward Barraclough, Bradford |
2nd John Dixon, East Leake |
3rd Clare Oates, Scunthorpe |
|
CLASS 4 | 3-pan | 1 entry |
| |
1st Ian Kidman, Ebchester |
|
CLASS 5 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st Edward Barraclough, Bradford |
|
CLASS 6 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Norma Pagdin, Elwick |
2nd John Richards, Hexham |
|
CLASS 7 | 1-pan | 7 entries |
| |
1st George Young, Stocksfield |
2nd Frank Hoyle, Chipping |
3rd Edward Barraclough, Bradford |
|
CLASS 8 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Don Peace, Yarm |
2nd Ian Kidman, Ebchester |
|
CLASS 9 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st Mike &Christine Brown , West Kirby |
|
CLASS 10 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st Ian Kidman, Ebchester |
|
CLASS 11 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st Ian Kidman, Ebchester |
|
CLASS 12 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Robert Rolfe, Nottingham |
2nd Frank Hoyle, Chipping |
3rd Mavis Allanson, Bolton |
|
CLASS 13 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st Alan Newton, Ponteland |
|
CLASS 14 | 1-pan | 6 entries |
| |
1st Don Peace, Yarm |
2nd Peter Hood, Penshaw |
3rd John Lee, Glasgow |
|
CLASS 15 | 1-pan | 5 entries |
| |
1st David Boyd, Newcastle Upon |
2nd Audrey Mercer, Bradford |
3rd Russel Hall, Wolsingham |
|
CLASS 16 | 3-pan | 1 entry |
| |
1st Tommy Anderson, Kendal |
|
CLASS 17 | 1-pan | 5 entries |
| |
1st John Mullaney, Wakefield |
2nd Peter Hood, Penshaw |
3rd Frank Hoyle, Chipping |
|
CLASS 18 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Geoff Mawson, Dronfield |
2nd John Richards, Hexham |
3rd Alan Spenceley, Whitby |
|
CLASS 19 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st Darren Sleep, Walney Island |
|
CLASS 20 | 1-pan | 2 entries |
| |
2nd Percy Walker, Stokesley |
3rd Alan Newton, Ponteland |
|
CLASS 21 | 3-pan | 3 entries |
| |
1st Don Peace, Yarm |
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh |
3rd Ron McBeath, Lamberton |
|
CLASS 22 | 1-pan | 7 entries |
| |
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou |
2nd Les Brown, Southport |
3rd John Dixon, East Leake |
|
CLASS 23 | 1-pan | 4 entries |
| |
1st Alan Furness, Hexham |
2nd Jean Wyllie, Dunblane |
3rd Susan Tindall, Ballynahinch |
|
CLASS 24 | 3-pan | 1 entry |
| |
1st Ian Kidman, Ebchester |
|
CLASS 25 | 1-pan | 7 entries |
| |
1st Susan Tindall, Ballynahinch |
2nd Alan Furness, Hexham |
3rd Ian Kidman, Ebchester |
|
CLASS 26 | 1-pan | 7 entries |
| |
1st Della Kerr, Darlington |
2nd Geoff Mawson, Dronfield |
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury |
|
CLASS 27 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st John Mullaney, Wakefield |
2nd Irene Sentance, Grainthorpe |
|
CLASS 28 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st David Boyd, Newcastle Upon |
|
CLASS 29 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Clare Oates, Scunthorpe |
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee |
|
CLASS 30 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury |
2nd Wilma & Jim Wright, Southport |
|
CLASS 31 | 1-pan | 1 entry |
| | |
CLASS 32 | 3-pan | 1 entry |
| |
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou |
|
CLASS 33 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Clare Oates, Scunthorpe |
2nd Ron & Hilary Price, Eccles |
3rd John Mercer, Bradford |
|
CLASS 34 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st Ian Kidman, Ebchester |
|
CLASS 35 | 1-pan | 4 entries |
| |
1st Irene Sentance, Grainthorpe |
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou |
3rd Ron & Hilary Price, Eccles |
|
CLASS 36 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou |
2nd Irene Sentance, Grainthorpe |
|
CLASS 37 | 3-pan | 2 entries |
| |
2nd Percy Walker, Stokesley |
3rd Brian Russ, Ormskirk |
|
CLASS 38 | 1-pan | 8 entries |
| |
1st Clare Oates, Scunthorpe |
2nd Alan Furness, Hexham |
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou |
|
CLASS 39 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington |
2nd George Young, Stocksfield |
|
CLASS 40 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury |
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington |
3rd Percy Walker, Stokesley |
|
CLASS 41 | 1-pan | 5 entries |
| |
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury |
2nd Martin Rogerson, Breadsall |
3rd Ron & Hilary Price, Eccles |
|
CLASS 42 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Alan Newton, Ponteland |
2nd Ian Kidman, Ebchester |
3rd John Bunn, Middlesborough |
|
CLASS 43 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st Irene Sentance, Grainthorpe |
|
CLASS 44 | 1-pan | 6 entries |
| |
1st Ian Kidman, Ebchester |
2nd Barry McWilliam, Morpeth |
3rd John Dixon, East Leake |
|
CLASS 45 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Ian Kidman, Ebchester |
2nd John Mullaney, Wakefield |
|
CLASS 46 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Fred & Pat Bundy, Hensall |
2nd Alan Spenceley, Whitby |
3rd John Lee, Glasgow |
|
CLASS 47 | 1-pan | 4 entries |
| |
1st Clare Oates, Scunthorpe |
2nd Audrey Mercer, Bradford |
3rd Mrs J Massingham, Ponteland |
|
CLASS 48 | 1-pan | 2 entries |
| |
2nd Audrey Mercer, Bradford |
3rd Norma Pagdin, Elwick |
|
CLASS 50 | 6-pan | 3 entries |
| |
1st Ian Kidman, Ebchester |
2nd Alan Newton, Ponteland |
3rd Tommy Anderson, Kendal |
|
CLASS 51 | 3-pan | 4 entries |
| |
1st Don Peace, Yarm |
2nd Tommy Anderson, Kendal |
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury |
|
CLASS 52 | 3-pan | 2 entries |
| |
1st Don Peace, Yarm |
2nd Darren Sleep, Walney Island |
|
CLASS 53 | 1-pan | 10 entries |
| |
1st Alan Furness, Hexham |
2nd Clare Oates, Scunthorpe |
3rd Don Peace, Yarm |
|
CLASS 54 | 3-pan | 3 entries |
| |
1st Don Peace, Yarm |
2nd Ian Kidman, Ebchester |
3rd Peter Maguire, Gosforth |
|
CLASS 55 | 1-pan | 1 entry |
| | |
CLASS 56 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Susan Tindall, Ballynahinch |
2nd John Richards, Hexham |
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee |
|
CLASS 57 | 1-pan | 9 entries |
| |
1st Martin Rogerson, Breadsall |
2nd Geoff Mawson, Dronfield |
3rd John Mercer, Bradford |
|
CLASS 58 | 3-pan | 6 entries |
| |
1st Frank Hoyle, Chipping |
2nd George Young, Stocksfield |
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington |
|
CLASS 59 | 1-pan | 11 entries |
| |
1st Alan Furness, Hexham |
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh |
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby |
|
CLASS 60 | 1-pan | 4 entries |
| |
1st Peter Hood, Penshaw |
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury |
3rd Norma Pagdin, Elwick |
|
CLASS 61 | 1-pan | 5 entries |
| |
1st Tony Lee, Long Eaton |
2nd Don Peace, Yarm |
3rd George Young, Stocksfield |
|
CLASS 62 | 1-pan | 5 entries |
| |
1st Mike &Christine Brown , West Kirby |
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee |
3rd Tony Rymer, Wormald Green |
|
CLASS 63 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee |
2nd Ian Kidman, Ebchester |
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington |
|
CLASS 64 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington |
2nd Ian Kidman, Ebchester |
|
CLASS 65 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Frank Hoyle, Chipping |
2nd Robert Rolfe, Nottingham |
3rd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh |
|
CLASS 66 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st Alan Newton, Ponteland |
|
CLASS 67 | 1-pan | 7 entries |
| |
1st Robert Rolfe, Nottingham |
2nd George Young, Stocksfield |
3rd Irene Sentance, Grainthorpe |
|
CLASS 68 | 1-pan | 7 entries |
| |
1st David Boyd, Newcastle Upon |
2nd Irene Sentance, Grainthorpe |
3rd Ian Christie, Kirriemuir |
|
CLASS 69 | 3-pan | 3 entries |
| |
1st John Mullaney, Wakefield |
2nd Raymond Fairbairn, Allendale |
3rd John Richards, Hexham |
|
CLASS 70 | 1-pan | 8 entries |
| |
1st Raymond Fairbairn, Allendale |
2nd Frank Hoyle, Chipping |
3rd Don Peace, Yarm |
3rd Susan Tindall, Ballynahinch |
|
CLASS 71 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Ian Kidman, Ebchester |
2nd Peter Maguire, Gosforth |
3rd Norma Pagdin, Elwick |
|
CLASS 72 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Irene Sentance, Grainthorpe |
2nd Shirley Leighton, Wigton |
|
CLASS 73 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Tony Rymer, Wormald Green |
2nd Angie Yorston, Hoddesdon |
|
CLASS 74 | 1-pan | 4 entries |
| |
1st Fred & Pat Bundy, Hensall |
2nd Irene Sentance, Grainthorpe |
3rd Clare Oates, Scunthorpe |
|
CLASS 75 | 3-pan | 7 entries |
| |
1st Rosemary Cox, Harrogate |
2nd Tony Rymer, Wormald Green |
3rd Alan Spenceley, Whitby |
|
CLASS 76 | 1-pan | 11 entries |
| |
1st Les Brown, Southport |
2nd Clare Oates, Scunthorpe |
3rd George Young, Stocksfield |
|
CLASS 77 | 3-pan | 3 entries |
| |
1st Fred & Pat Bundy, Hensall |
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou |
3rd Pat Craven, Yarm |
|
CLASS 78 | 1-pan | 5 entries |
| |
1st Fred & Pat Bundy, Hensall |
2nd Don Peace, Yarm |
3rd Rosemary Cox, Harrogate |
|
CLASS 79 | 3-pan | 1 entry |
| |
1st Angie Yorston, Hoddesdon |
|
CLASS 80 | 1-pan | 9 entries |
| |
1st Clare Oates, Scunthorpe |
2nd Brian Russ, Ormskirk |
3rd Rosemary Cox, Harrogate |
|
CLASS 81 | 3-pan | 7 entries |
| |
1st John Dixon, East Leake |
2nd Don Peace, Yarm |
3rd Ian Kidman, Ebchester |
|
CLASS 82 | 3-pan | 4 entries |
| |
1st George Young, Stocksfield |
2nd David Boyd, Newcastle Upon |
|
CLASS 83 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Geoff Mawson, Dronfield |
2nd John Richards, Hexham |
3rd Peter Maguire, Gosforth |
|
CLASS 84 | 1-pan | 8 entries |
| |
1st Ian Kidman, Ebchester |
2nd Lionel Clarkson, Blackpool |
3rd Irene Sentance, Grainthorpe |
|
CLASS 85 | 1-pan | 4 entries |
| |
1st Alan Furness, Hexham |
2nd Clare Oates, Scunthorpe |
3rd Alan Spenceley, Whitby |
|
CLASS 86 | 1-pan | 4 entries |
| |
1st George Young, Stocksfield |
2nd John Mercer, Bradford |
3rd Terry Teal, Ryton |
|
CLASS 87 | 1-pan | 4 entries |
| |
1st John Dixon, East Leake |
2nd George Young, Stocksfield |
3rd Rosemary Cox, Harrogate |
|
CLASS 88 | 1-pan | 0 entries |
| | |
CLASS 89 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Ian Christie, Kirriemuir |
2nd Darren Sleep, Walney Island |
|
CLASS 90 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st George Young, Stocksfield |
2nd John Mullaney, Wakefield |
|
CLASS 91 | 1-pan | 4 entries |
| |
1st Irene Sentance, Grainthorpe |
2nd John Bunn, Middlesborough |
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou |
|
CLASS 92 | 1-pan | 4 entries |
| |
1st Percy Walker, Stokesley |
2nd Ian Kidman, Ebchester |
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou |
|
CLASS 93 | 3-pan | 4 entries |
| |
1st Irene Sentance, Grainthorpe |
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou |
3rd Jackie Parker, Hexham |
|
CLASS 94 | 1-pan | 5 entries |
| |
1st Ron & Hilary Price, Eccles |
2nd Martin Rogerson, Breadsall |
3rd Clare Oates, Scunthorpe |
|
CLASS 95 | 1-pan | 5 entries |
| |
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington |
2nd Ian Kidman, Ebchester |
|
CLASS 96 | 1-pan | 5 entries |
| |
1st Clare Oates, Scunthorpe |
2nd Wilma & Jim Wright, Southport |
3rd Percy Walker, Stokesley |
|
CLASS 97 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury |
2nd Percy Walker, Stokesley |
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington |
|
CLASS 98 | 3-pan | 3 entries |
| |
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington |
2nd John Dixon, East Leake |
3rd Ian Kidman, Ebchester |
|
CLASS 99 | 1-pan | 6 entries |
| |
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington |
2nd Alan Furness, Hexham |
3rd George Young, Stocksfield |
|
CLASS 100 | 1-pan | 5 entries |
| |
1st Alan Newton, Ponteland |
2nd John Mullaney, Wakefield |
3rd George Young, Stocksfield |
|
CLASS 101 | 1-pan | 5 entries |
| |
1st Ian Kidman, Ebchester |
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington |
3rd John Mullaney, Wakefield |
|
CLASS 102 | 3-pan | 1 entry |
| |
1st Ian Kidman, Ebchester |
|
CLASS 103 | 1-pan | 4 entries |
| |
1st Ian Kidman, Ebchester |
2nd Irene Sentance, Grainthorpe |
3rd Peter Maguire, Gosforth |
|
CLASS 104 | 3-pan | 4 entries |
| |
1st George Young, Stocksfield |
2nd Pat Craven, Yarm |
3rd John Mullaney, Wakefield |
|
CLASS 105 | 1-pan | 7 entries |
| |
1st Alan Newton, Ponteland |
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee |
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington |
|
CLASS 106 | 3-pan | 5 entries |
| |
1st Fred & Pat Bundy, Hensall |
2nd Ian Kidman, Ebchester |
3rd Alan Furness, Hexham |
|
CLASS 107 | 3-pan | 1 entry |
| |
1st Ian Kidman, Ebchester |
|
CLASS 108 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Geoff Mawson, Dronfield |
2nd Ian Kidman, Ebchester |
3rd Brian Burrow, Lancaster |
|
CLASS 109 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Ian Kidman, Ebchester |
2nd John Dixon, East Leake |
3rd Irene Sentance, Grainthorpe |
|
CLASS 110 | 3-pan | 1 entry |
| |
2nd Tom Green, Rowlands Gill |
|
CLASS 111 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Tom Green, Rowlands Gill |
3rd Trevor Harding, Skelton |
3rd Shirley Leighton, Wigton |
|
CLASS 112 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st Tom Green, Rowlands Gill |
|
CLASS 113 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Tom Green, Rowlands Gill |
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W |
3rd Shirley Leighton, Wigton |
|
CLASS 114 | 1-pan | 1 entry |
| |
3rd Shirley Leighton, Wigton |
|
CLASS 115 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st Tom Green, Rowlands Gill |
|
CLASS 116 | 1-pan | 0 entries |
| | |
CLASS 117 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st Trevor Harding, Skelton |
|
CLASS 118 | 3-pan | 0 entries |
| | |
CLASS 119 | 1-pan | 1 entry |
| | |
CLASS 120 | 1-pan | 0 entries |
| | |
CLASS 121 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Tom Green, Rowlands Gill |
2nd Trevor Harding, Skelton |
|
CLASS 122 | 1-pan | 1 entry |
| |
2nd Trevor Harding, Skelton |
|
CLASS 123 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Trevor Harding, Skelton |
2nd David Boyd, Newcastle Upon |
|
CLASS 124 | 1-pan | 2 entries |
| |
2nd Jackie Parker, Hexham |
3rd Frances Mullaney, Wakefield |
|
CLASS 125 | 1-pan | 0 entries |
| | |
CLASS 126 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Jackie Parker, Hexham |
2nd Trevor Harding, Skelton |
|
CLASS 127 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Tom Green, Rowlands Gill |
2nd Jackie Parker, Hexham |
|
CLASS 128 | 1-pan | 0 entries |
| | |
CLASS 129 | 3-pan | 4 entries |
| |
1st David Boyd, Newcastle Upon |
2nd Shirley Leighton, Wigton |
3rd Tom Green, Rowlands Gill |
|
CLASS 130 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st David Boyd, Newcastle Upon |
2nd Tom Green, Rowlands Gill |
3rd Trevor Harding, Skelton |
|
CLASS 131 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W |
2nd Tom Green, Rowlands Gill |
3rd David Boyd, Newcastle Upon |
|
CLASS 132 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W |
|
CLASS 133 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W |
2nd Tom Green, Rowlands Gill |
3rd David Boyd, Newcastle Upon |
|
CLASS 134 | 1-pan | 0 entries |
| | |
CLASS 135 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st David Boyd, Newcastle Upon |
|
CLASS 136 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st David Boyd, Newcastle Upon |
2nd Trevor Harding, Skelton |
|
CLASS 137 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Frances Mullaney, Wakefield |
3rd Trevor Harding, Skelton |
3rd Jackie Parker, Hexham |
|
CLASS 138 | 1-pan | 5 entries |
| |
1st David Boyd, Newcastle Upon |
2nd Frances Mullaney, Wakefield |
3rd Trevor Harding, Skelton |
|
CLASS 139 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Dave Bown, Richmond N.York |
2nd David Boyd, Newcastle Upon |
|
CLASS 140 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st David Boyd, Newcastle Upon |
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W |
3rd Trevor Harding, Skelton |
|
CLASS 141 | 1-pan | 0 entries |
| | |
CLASS 142 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st Jackie Parker, Hexham |
|
CLASS 143 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st Angie Yorston, Hoddesdon |
|
CLASS 144 | 1-pan | 0 entries |
| | |
CLASS 145 | 1-pan | 0 entries |
| | |
CLASS 146 | 3-pan | 1 entry |
| |
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W |
|
CLASS 147 | 1-pan | 4 entries |
| |
1st David Boyd, Newcastle Upon |
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W |
3rd Dave Bown, Richmond N.York |
|
CLASS 160 | 3-pan | 2 entries |
| |
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W |
2nd Joan Bradbury, Elwick |
|
CLASS 161 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Joan Bradbury, Elwick |
3rd Derek Lockey, Heddon-on-the-W |
3rd Joyce Scott, Hartburn |
|
CLASS 162 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W |
2nd Joan Bradbury, Elwick |
|
CLASS 163 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W |
2nd Joan Bradbury, Elwick |
|
CLASS 164 | 1-pan | 3 entries |
| |
1st Joyce Scott, Hartburn |
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W |
3rd Joan Bradbury, Elwick |
|
CLASS 165 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st Joan Bradbury, Elwick |
|
CLASS 166 | 1-pan | 2 entries |
| |
1st Joyce Scott, Hartburn |
2nd Joan Bradbury, Elwick |
|
CLASS 167 | 1-pan | 0 entries |
| | |
CLASS 168 | 1-pan | 1 entry |
| |
1st Martin Hughes, Stocksfield |
|